18.03.14 הישג גדול למירי רגב

לראשונה ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת דרשה מהממשלה לכלול בחוק התיכנון והבנייה סעיפים ויעדים על דיור בר השגה לזוגות צעירים וחסרי דיור.

לנאום המלא<<

 

20-01-14 רגב על העמותות שחותרות תחת מדינת ישראל

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ מירי רגב: "יש עמותות שמשתמשות במסתננים על מנת לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל"

תנועת "אם תרצו": הקרן החדשה לישראל טענה כי היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה

ח"כ זבולון כלפה: "צריך לסגור לעמותות את הברז"

ח"כ נחמן שי: "גם אני לא רוצה שהמסתננים יישארו בארץ, אבל מציגים כאן חזון של מדינת משטרה"

12.11.13 רגב דואגת להר הזיתים

ח"כ מירי רגב: "לא יהיה שיטור עירוני עד שהשר לביטחון פנים יסביר מה מתרחש בהר הזיתים"

בדיון שהתקיים היום, בוועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, התברר כי הדרך להר הזיתים מהווה סכנת נפשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב, קיימה את הדיון ביוזמת ח"כ אברהם מיכאלי שאמר: "אני פוחד היום להגיע להר הזיתים. כשנוסעים לשם, נקלעים לסכנת נפשות". ח"כ אברהם מיכאלי אמר גם כי הוא מנסה לקדם את חוק רשות הר הזיתים שנוסח עוד בכנסת הקודמת אולם עד כה לא הצליח לעשות זאת. הוא ביקש כי הענישה כלפי זורקי אבנים תוחמר וכי יהיה סיור פעיל של אבטחה בשטח. ח"כ אורית סטרוק הצטרפה לבקשתו של ח"כ מיכאלי להחמרת הענישה. "לא מדובר בפורעים אלא בטרוריסטים", אמרה ח"כ  סטרוק. ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד קרא גם הוא לקדם את חוק רשות הר הזיתים.

13-09-13 רגב מאחלת גמר חתימה טובה
ח''כ מירי  רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת  מאחלת גמר חתימה טובה ושנה טובה לכל בית ישראל!
15.07.13 רגב בכותל הקטן
ח''כ מירי רגב הגיעה היום לסיור בכותל הקטן קראו עוד  <<
30.05.13 מירי נגד העלאת המע''מ
ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים נגד העלאת המע''מ במליאת הכנסת . <<קראו עוד<<
22.05.13 ח''כ מירי בנאום על העוני
ח''כ מירי רגב בנאום בכנסת, ''מעמד הביניים התפוצץ'' קראו עוד<<
20.05.13 הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל
ועדת הפנים בראשות ח''כ מירי רגב אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל של מסתננים בלתי חוקיים  ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה היום (ב', 20.5.13), בנוכחות שר הפנים, גדעון סער.
20.05.13 מירי נגד גזירות הדיור

ח"כ רגב ציינה היום בכנסת כי "התקציב בעייתי, וספק אם נוכל לפתור את כל בעיית הדיור. נצטרך להתפשר על מניעת הגזירות המתוכננות, ולדחוף גם הצעת חוק להטלת פיקוח ממשלתי על שכר הדירה, כמשקל נגד למיסוי ההכנסות של משכירי דירות בשיעור 10% החל מהשקל הראשון (במקום הפטור הקיים להכנסה חודשית עד כ-5,000 שקל).

המס בסדר, אבל הפיקוח נדרש כדי שבעלי הדירות לא יגלגלו אותו על הדיירים בהעלאת שכר הדירה".

08.05.13 רגב פועלת לעליית יהודים להר הבית
בדיון מיוחד, לרגל יום ירושלים, שקיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "עליית יהודים להר הבית וריבונות המדינה בהר" אמר מנכ"ל משרד הדתות כי לראשונה משרדו יביא סדרה של תקנות לאישור הממשלה שיסדירו את תפילת היהודים בהר הבית. מדובר בתקנות שלא שונו מזה 46 שנה.
06.05.13 רגב : להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית

וועדת הפנים של הכנסת בראשות ח''כ מירי רגב קוראת להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית.  קראו עוד<<

01.05.13 רגב בנאום השטרות בכנסת
ח''כ מירי רגב : "עוצמתה ויופייה של מדינת ישראל הוא בייחוד של כל מגזר ועדה, השונות היא זו שהופכת את מדינת ישראל לססגונית מעניינת ומאתגרת. חשוב לשמור על השילוב והאיזון הנכון ולתת לקשת הצבעים לתת את אותותיה וסימנה".
29.04.13 ח''כ רגב מקדמת את הוזלת מחירי הדיור
יו"ר ווועדת הפנים של הכנסת  מירי רגב אמרה בסיכום הדיון על הארכת חוק הוד''לים כי מעבר להשגת המטרה של הוזלת מחירי הדיור, חשוב לקדם במסגרת החוק את בניית הדיור בר-השגה, שנזכר בנוסח המקורי של החוק רק בלשון כללית של כוונות ללא תכתיב תכנוני מפורש. היא ביקשה ממשרדי ראש הממשלה, המשפטים, האוצר, הפנים והשיכון לגבש את הצעת מתווה התכנון של הדיור המוזל ולהציגה בהקדם לוועדה לפני הוספתו לחוק.
29.04.13 מירי רגב: לא אתן להטיל מע"מ על פירות וירקות

קולות בליכוד נגד הגזירות הכלכליות. ח"כ מירי רגב זימנה כנס חירום בכנסת נגד כוונת האוצר להטיל מס על הפירות והירקות

17.04.13 ח''כ מירי רגב נבחרה לתפקיד יו''ר וועדת הפנים של הכנסת
בנוכחות יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, נבחרה היום (ד', 17.4.13), ח"כ מירי רגב (הליכוד - ישראל ביתנו)  ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ה- 19.
 
 ח"כ רגב תכהן בתפקיד זה לאורך כל הקדנציה של הכנסת ה- 19 ללא רוטציות. יו"ר הכנסת הדגיש בדבריו את חשיבות הוועדה, העוסקת בתחומים רבים בחיי האזרח, ואיחל לח"כ רגב הצלחה רבה בתפקידה.
 
ארכיון חדשות

השדולה למען חיזוק הפריפריה

נולדתי וגדלתי בשכונת הרכבות בקרית גת, בשכונה שרחובותיה המוזנחים לא שיקפו את העושר האנושי והתרבותי שהתקיים בתוך הדירות הקטנות. הורי חינכו אותנו על ערכי הציונות ואהבת הארץ ותמיד שאפו להעניק לנו את מה שלא היה להם.
במשך כל ילדותי הסתכלתי על הילדים שגדלו מעבר לכביש, ילדי המשפחות המבוססות, שגרו בבתים פרטיים מטופחים, בין רחובות אסטטיים ונקיים. תמיד היה לי רצון להוכיח שגם אנחנו, ילדי הרכבת, יכולים לחצות את הכביש ולצאת מהמקום הזה. תמיד ידעתי שגם כאן יש אנשים רבים שיכולים להצליח.

כמי שהגיעה מהפריפריה, התקדמה והצליחה אני חשה כבוד גדול להביא אל הכנסת את קולם של אנשים הפריפריה, ממקום של עוצמה ולא של חולשה.  רבים מיוצאי הפריפריה מצליחים, משום שיש בשכונות ובערי הפיתוח  פוטנציאל אנושי מצוין. אך מה שחסר כדי לממש את הפוטנציאל הזה זו דלת פתוחה לעבור בה. במקרים רבים מדיי, דלתות רבות מדיי, נותרות סגורות.
פתיחת הדלתות הללו באמצעות קידום שיווין הזדמנויות, העדפה מתקנת וצמצום פערים בשני מישורים – השכלה ותעסוקה, תהווה פיצוי על תקופת ההזנחה הארוכה והמתמשכת.

"השדולה לקידום ולחיזוק תושבי הפריפריה" הוקמה בחודש מרץ 2009, מיד עם כניסתה של מירי רגב לכנסת. היתה זו היוזמה הפרלמנטרית הראשונה בה נקטה וכיום חברים בשדולה חברי כנסת מכל סיעות הבית.

השדולה הוקמה מתוך אמונה כי החוסן החברתי של מדינת ישראל הוא מרכיב חשוב בעוצמתה וביטחונה של המדינה.  החוסן מתחיל במתן הזכות לאדם לחיות בכבוד ולהתפרנס בכבוד.
יצירת עמדה אחידה ומגובשת בין חברי הכנסת מכל סיעות הבית, לטובת תושבי הפריפריה תבטיח  את עמידתם האיתנה של  ישובי הפריפריה בימים אלה של משבר כלכלי.

השדולה תפעל לקידום הצדק החברתי ולמניעת פגיעה בשכבות החלשות וביישובי הפריפריה בנושאי תעסוקה ומניעת אבטלה, חינוך, השקעת משאבים בתשתיות, עידוד עסקים קטנים ובנוניים ותעשייה ומפעלים קטנים בפריפריה ועוד.

בימים אלה מובילה השדולה את המאבק באבטלה ובסגירת מפעלים, לאור המצוקה הקשה והסכנות החברתיות הטמונות באבטלה של אלפי עובדים בישובי הפריפריה.

השדולה תקדם יוזמות לשיפור השרות לאזרח בפריפריה, לצד קידום חקיקה בנושא ותפעל בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם ראשי הרשויות, עם אנשי מקצוע ועם ארגונים חברתיים.

פעילות השדולה לחיזוק הפריפריה

למכתב יש ללחוץ כאן
מיפגש השקה של  השדולה בכנסת ב- 29-06-09

נאום השדולה לחיזוק הפריפריה במיפגש ההשקה המרשים

http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/246836

כנס השדולה בנושא המים - בתאריך 10.11.09

כנס השדולה לחיזוק הפריפריה - בתאריך 08.12.09

השדולה לדיור בכנסת

המיכתב להקמת השדולה בכנסת וצרוף הח''כים .

הזמנה ליום העיון בכנסת

יום העיון בנושא ''הזכות לדיור הולם'' - 12.01.10

יום עיון והתייעצות של השדולה לדיור לקדום החוק לביטול המע''מ  לדירה ראשונה - לזוגות צעירים .

ההתייעצות תתקיים ביום שלישי  29-06-10 בשעה 14:00 עד 16:00 בחדר הישיבות בסיעת הליכוד.- מעוניינים להשתתף . שלחו מייל ל- ec.eitan@gmail.com

מיכתב לראש הממשלה למתן העדפה מתקנת לספקי הפריפריה עם מעבר בסיסי צה''ל לנגב

טלפון בכנסת: 02-6753333 | e-Mail: mregev@knesset.gov.il

Simply-Smart.com