18.03.14 הישג גדול למירי רגב

לראשונה ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת דרשה מהממשלה לכלול בחוק התיכנון והבנייה סעיפים ויעדים על דיור בר השגה לזוגות צעירים וחסרי דיור.

לנאום המלא<<

 

20-01-14 רגב על העמותות שחותרות תחת מדינת ישראל

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ מירי רגב: "יש עמותות שמשתמשות במסתננים על מנת לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל"

תנועת "אם תרצו": הקרן החדשה לישראל טענה כי היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה

ח"כ זבולון כלפה: "צריך לסגור לעמותות את הברז"

ח"כ נחמן שי: "גם אני לא רוצה שהמסתננים יישארו בארץ, אבל מציגים כאן חזון של מדינת משטרה"

12.11.13 רגב דואגת להר הזיתים

ח"כ מירי רגב: "לא יהיה שיטור עירוני עד שהשר לביטחון פנים יסביר מה מתרחש בהר הזיתים"

בדיון שהתקיים היום, בוועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, התברר כי הדרך להר הזיתים מהווה סכנת נפשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב, קיימה את הדיון ביוזמת ח"כ אברהם מיכאלי שאמר: "אני פוחד היום להגיע להר הזיתים. כשנוסעים לשם, נקלעים לסכנת נפשות". ח"כ אברהם מיכאלי אמר גם כי הוא מנסה לקדם את חוק רשות הר הזיתים שנוסח עוד בכנסת הקודמת אולם עד כה לא הצליח לעשות זאת. הוא ביקש כי הענישה כלפי זורקי אבנים תוחמר וכי יהיה סיור פעיל של אבטחה בשטח. ח"כ אורית סטרוק הצטרפה לבקשתו של ח"כ מיכאלי להחמרת הענישה. "לא מדובר בפורעים אלא בטרוריסטים", אמרה ח"כ  סטרוק. ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד קרא גם הוא לקדם את חוק רשות הר הזיתים.

13-09-13 רגב מאחלת גמר חתימה טובה
ח''כ מירי  רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת  מאחלת גמר חתימה טובה ושנה טובה לכל בית ישראל!
15.07.13 רגב בכותל הקטן
ח''כ מירי רגב הגיעה היום לסיור בכותל הקטן קראו עוד  <<
30.05.13 מירי נגד העלאת המע''מ
ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים נגד העלאת המע''מ במליאת הכנסת . <<קראו עוד<<
22.05.13 ח''כ מירי בנאום על העוני
ח''כ מירי רגב בנאום בכנסת, ''מעמד הביניים התפוצץ'' קראו עוד<<
20.05.13 הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל
ועדת הפנים בראשות ח''כ מירי רגב אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל של מסתננים בלתי חוקיים  ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה היום (ב', 20.5.13), בנוכחות שר הפנים, גדעון סער.
20.05.13 מירי נגד גזירות הדיור

ח"כ רגב ציינה היום בכנסת כי "התקציב בעייתי, וספק אם נוכל לפתור את כל בעיית הדיור. נצטרך להתפשר על מניעת הגזירות המתוכננות, ולדחוף גם הצעת חוק להטלת פיקוח ממשלתי על שכר הדירה, כמשקל נגד למיסוי ההכנסות של משכירי דירות בשיעור 10% החל מהשקל הראשון (במקום הפטור הקיים להכנסה חודשית עד כ-5,000 שקל).

המס בסדר, אבל הפיקוח נדרש כדי שבעלי הדירות לא יגלגלו אותו על הדיירים בהעלאת שכר הדירה".

08.05.13 רגב פועלת לעליית יהודים להר הבית
בדיון מיוחד, לרגל יום ירושלים, שקיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "עליית יהודים להר הבית וריבונות המדינה בהר" אמר מנכ"ל משרד הדתות כי לראשונה משרדו יביא סדרה של תקנות לאישור הממשלה שיסדירו את תפילת היהודים בהר הבית. מדובר בתקנות שלא שונו מזה 46 שנה.
06.05.13 רגב : להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית

וועדת הפנים של הכנסת בראשות ח''כ מירי רגב קוראת להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית.  קראו עוד<<

01.05.13 רגב בנאום השטרות בכנסת
ח''כ מירי רגב : "עוצמתה ויופייה של מדינת ישראל הוא בייחוד של כל מגזר ועדה, השונות היא זו שהופכת את מדינת ישראל לססגונית מעניינת ומאתגרת. חשוב לשמור על השילוב והאיזון הנכון ולתת לקשת הצבעים לתת את אותותיה וסימנה".
29.04.13 ח''כ רגב מקדמת את הוזלת מחירי הדיור
יו"ר ווועדת הפנים של הכנסת  מירי רגב אמרה בסיכום הדיון על הארכת חוק הוד''לים כי מעבר להשגת המטרה של הוזלת מחירי הדיור, חשוב לקדם במסגרת החוק את בניית הדיור בר-השגה, שנזכר בנוסח המקורי של החוק רק בלשון כללית של כוונות ללא תכתיב תכנוני מפורש. היא ביקשה ממשרדי ראש הממשלה, המשפטים, האוצר, הפנים והשיכון לגבש את הצעת מתווה התכנון של הדיור המוזל ולהציגה בהקדם לוועדה לפני הוספתו לחוק.
29.04.13 מירי רגב: לא אתן להטיל מע"מ על פירות וירקות

קולות בליכוד נגד הגזירות הכלכליות. ח"כ מירי רגב זימנה כנס חירום בכנסת נגד כוונת האוצר להטיל מס על הפירות והירקות

17.04.13 ח''כ מירי רגב נבחרה לתפקיד יו''ר וועדת הפנים של הכנסת
בנוכחות יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, נבחרה היום (ד', 17.4.13), ח"כ מירי רגב (הליכוד - ישראל ביתנו)  ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ה- 19.
 
 ח"כ רגב תכהן בתפקיד זה לאורך כל הקדנציה של הכנסת ה- 19 ללא רוטציות. יו"ר הכנסת הדגיש בדבריו את חשיבות הוועדה, העוסקת בתחומים רבים בחיי האזרח, ואיחל לח"כ רגב הצלחה רבה בתפקידה.
 
ארכיון חדשות

הסברה ותקשורת

בעידן שבו המצלמה והמקרופון אורבים בכל פינה, ממוזערים לגודל של כף יד, ומעבירים את התמונה והקול בזמן אמת לכל מקום ומקום; בעידן שהסכרים של צנזורה עצמית וכללי אתיקה של אמינות תקשורתית נחצים לא פעם תחת מכבש התחרות החריפה שבין ערוצי התקשורת; בעידן שאמצעי המדיה משנים את פניהם, פושטים ולובשים צורה ומזינים, באמצעות מאות ערוצי הפצה, את הציבור בארץ ובעולם בבליל אין סופי של מידע; בעידן שמכלול של אינטרסים ענייניים ובלתי ענייניים מביא לא פעם לניגוד אינטרסים תקשורתיים בין ארגונים ובין אנשים; וכשקוטביות חברתית ופוליטית גוברת מאיימת ופורצת את חומת הקונצנזוס בעידן כזה ומול אתגרים אלה ונוספים, מדיניות הפתיחות התקשורתית המבוקרת היא זו שמאפשרת לנו בסופו של יום , להביא לידי ביטוי ולידיעת הציבור, בארץ ובעולם, את העשייה הרבה, ההישגים והאתגרים.

עידן זה בו השתנו כללי המשחק מחייב הקמת מערך הסברה לאומי מקצועי אשר יגבש אסטרטגיה הסברתית ומדיניות פעולה הנגזרת ממנה; מערך ההסברה אשר יגבש מסרים ברורים, קליטים וקצרים המקרינים עוצמה, צניעות ורגישות למתרחש כמו גם תיאום מסרים בין הגופים השונים בהסברה.

במדינת ישראל, הרוויה שסעים פנימיים ומחלוקות אידיאולוגיות קשות, לצד עימותים צבאיים ומדיניים מורכבים עם מדינות ערב השכנות, יש להסברה תפקיד מרכזי ומכריע מול מדינות העולם, בייחוד לאור מערכת ההונאה התקשורתית שמנהל מולנו העולם הערבי.
למרות הכפר הגלובלי והעובדה שאמצעי התקשורת נגישים היום לכל, ישנה חשיבות רבה בהתאמת המסרים לאוכלוסיות הספציפיות - ארה"ב, אירופה, העולם הערבי, הציבור הפלשתיני וכמובן הציבור הישראלי.

הסברה ככל שתהיה מקצועית, טובה ומשכנעת לעולם אינה יכולה להחליף את המציאות. על כן עלינו להתנהל בצורה נכונה חכמה ועניינית מול התקשורת.

הערה אישית:
במהלך שירותי ארוך השנים בצה"ל רכשתי ניסיון רב בנושא ההסברה והתקשורת במגוון תפקידים תקשורתיים כגון: דוברות מבצעית, יחסי ציבור, ייזום ותכנון תקשורתי בתקופות רגישות ומורכבות בחברה הישראלית. ההתנהלות התקשורתית במהלך משברים שונים נלמדת בצבאות העולם.

את התובנות לחשיבות הקמת מערך הסברה לאומי רכשתי במהלך תפקידי כמרכזת מערך ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה לקראת מלחמת עיראק השניה. בתפקיד זה עמדתי על הקשרים הכל כך חשובים, רגישים אך מחייבים בין הדרג הצבאי, המדיני והציבורי.
אני חייבת לציין, כי תפקידי כצנזורית הצבאית הראשית אפשר לי ראיה מערכתית בין מערכת הבטחון לגווניה (שב"כ, מוסד, אמ"ן והועדה לאנרגיה אטומית), מערכת המשפט ומערכות כלי התקשורת. אין ספק כי העמידה על האיזון הראוי בין חופש הביטוי לבין בטחון המדינה היווה תחנה חשובה בהתפתחותי המקצועית.

כשאסיים את משימותיי החשובות בכנסת בוודאי אמצא זמן לכתוב על כך ספר...

טלפון בכנסת: 02-6753333 | e-Mail: mregev@knesset.gov.il

Simply-Smart.com