18.03.14 הישג גדול למירי רגב

לראשונה ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת דרשה מהממשלה לכלול בחוק התיכנון והבנייה סעיפים ויעדים על דיור בר השגה לזוגות צעירים וחסרי דיור.

לנאום המלא<<

 

20-01-14 רגב על העמותות שחותרות תחת מדינת ישראל

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ מירי רגב: "יש עמותות שמשתמשות במסתננים על מנת לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל"

תנועת "אם תרצו": הקרן החדשה לישראל טענה כי היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה

ח"כ זבולון כלפה: "צריך לסגור לעמותות את הברז"

ח"כ נחמן שי: "גם אני לא רוצה שהמסתננים יישארו בארץ, אבל מציגים כאן חזון של מדינת משטרה"

12.11.13 רגב דואגת להר הזיתים

ח"כ מירי רגב: "לא יהיה שיטור עירוני עד שהשר לביטחון פנים יסביר מה מתרחש בהר הזיתים"

בדיון שהתקיים היום, בוועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, התברר כי הדרך להר הזיתים מהווה סכנת נפשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב, קיימה את הדיון ביוזמת ח"כ אברהם מיכאלי שאמר: "אני פוחד היום להגיע להר הזיתים. כשנוסעים לשם, נקלעים לסכנת נפשות". ח"כ אברהם מיכאלי אמר גם כי הוא מנסה לקדם את חוק רשות הר הזיתים שנוסח עוד בכנסת הקודמת אולם עד כה לא הצליח לעשות זאת. הוא ביקש כי הענישה כלפי זורקי אבנים תוחמר וכי יהיה סיור פעיל של אבטחה בשטח. ח"כ אורית סטרוק הצטרפה לבקשתו של ח"כ מיכאלי להחמרת הענישה. "לא מדובר בפורעים אלא בטרוריסטים", אמרה ח"כ  סטרוק. ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד קרא גם הוא לקדם את חוק רשות הר הזיתים.

13-09-13 רגב מאחלת גמר חתימה טובה
ח''כ מירי  רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת  מאחלת גמר חתימה טובה ושנה טובה לכל בית ישראל!
15.07.13 רגב בכותל הקטן
ח''כ מירי רגב הגיעה היום לסיור בכותל הקטן קראו עוד  <<
30.05.13 מירי נגד העלאת המע''מ
ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים נגד העלאת המע''מ במליאת הכנסת . <<קראו עוד<<
22.05.13 ח''כ מירי בנאום על העוני
ח''כ מירי רגב בנאום בכנסת, ''מעמד הביניים התפוצץ'' קראו עוד<<
20.05.13 הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל
ועדת הפנים בראשות ח''כ מירי רגב אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל של מסתננים בלתי חוקיים  ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה היום (ב', 20.5.13), בנוכחות שר הפנים, גדעון סער.
20.05.13 מירי נגד גזירות הדיור

ח"כ רגב ציינה היום בכנסת כי "התקציב בעייתי, וספק אם נוכל לפתור את כל בעיית הדיור. נצטרך להתפשר על מניעת הגזירות המתוכננות, ולדחוף גם הצעת חוק להטלת פיקוח ממשלתי על שכר הדירה, כמשקל נגד למיסוי ההכנסות של משכירי דירות בשיעור 10% החל מהשקל הראשון (במקום הפטור הקיים להכנסה חודשית עד כ-5,000 שקל).

המס בסדר, אבל הפיקוח נדרש כדי שבעלי הדירות לא יגלגלו אותו על הדיירים בהעלאת שכר הדירה".

08.05.13 רגב פועלת לעליית יהודים להר הבית
בדיון מיוחד, לרגל יום ירושלים, שקיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "עליית יהודים להר הבית וריבונות המדינה בהר" אמר מנכ"ל משרד הדתות כי לראשונה משרדו יביא סדרה של תקנות לאישור הממשלה שיסדירו את תפילת היהודים בהר הבית. מדובר בתקנות שלא שונו מזה 46 שנה.
06.05.13 רגב : להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית

וועדת הפנים של הכנסת בראשות ח''כ מירי רגב קוראת להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית.  קראו עוד<<

01.05.13 רגב בנאום השטרות בכנסת
ח''כ מירי רגב : "עוצמתה ויופייה של מדינת ישראל הוא בייחוד של כל מגזר ועדה, השונות היא זו שהופכת את מדינת ישראל לססגונית מעניינת ומאתגרת. חשוב לשמור על השילוב והאיזון הנכון ולתת לקשת הצבעים לתת את אותותיה וסימנה".
29.04.13 ח''כ רגב מקדמת את הוזלת מחירי הדיור
יו"ר ווועדת הפנים של הכנסת  מירי רגב אמרה בסיכום הדיון על הארכת חוק הוד''לים כי מעבר להשגת המטרה של הוזלת מחירי הדיור, חשוב לקדם במסגרת החוק את בניית הדיור בר-השגה, שנזכר בנוסח המקורי של החוק רק בלשון כללית של כוונות ללא תכתיב תכנוני מפורש. היא ביקשה ממשרדי ראש הממשלה, המשפטים, האוצר, הפנים והשיכון לגבש את הצעת מתווה התכנון של הדיור המוזל ולהציגה בהקדם לוועדה לפני הוספתו לחוק.
29.04.13 מירי רגב: לא אתן להטיל מע"מ על פירות וירקות

קולות בליכוד נגד הגזירות הכלכליות. ח"כ מירי רגב זימנה כנס חירום בכנסת נגד כוונת האוצר להטיל מס על הפירות והירקות

17.04.13 ח''כ מירי רגב נבחרה לתפקיד יו''ר וועדת הפנים של הכנסת
בנוכחות יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, נבחרה היום (ד', 17.4.13), ח"כ מירי רגב (הליכוד - ישראל ביתנו)  ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ה- 19.
 
 ח"כ רגב תכהן בתפקיד זה לאורך כל הקדנציה של הכנסת ה- 19 ללא רוטציות. יו"ר הכנסת הדגיש בדבריו את חשיבות הוועדה, העוסקת בתחומים רבים בחיי האזרח, ואיחל לח"כ רגב הצלחה רבה בתפקידה.
 
ארכיון חדשות

ביטחוני-מדיני

בפני המנהיגות הביטחונית של המדינה עומדים אתגרים מורכבים. כל אחת ואחד מאיתנו, המסוגלים לתרום לבניין הכוח של המדינה ולסייע לה לעמוד באתגרים הללו - חייב לעשות זאת. אני מאמינה כי המנהיגות הביטחונית של המדינה נמצאת לא רק בממשלה, בצמרת צה"ל ובצמרות הארגונים החיוניים של מערכת הביטחון, אלא גם בכנסת ובייחוד בוועדת החוץ והביטחון שלה.
אני רואה את עצמי כחברת כנסת שותפה ומסורה למאמצי ההגנה על מדינת ישראל ועל כל אזרחיה.

לצד השאיפה לשלום עם שכנינו, אני מאמינה שבכל תהליך מדיני שניטול בו חלק, תפיסת הביטחון של ישראל חייבת להיות זו שמעצבת את מדיניות השלום. עלינו להגיע לכל מו"מ מדיני מתוך עוצמה.
עמדה זו קיבלה לאחרונה חיזוק ממשי, לאחר דברי אבו-מאזן על אי הכרתו במדינת ישראל - דברים שחשפו את פניהם האמיתיות של הפלשתינאים, המועדות לכיוון של טרור, הסתה ואלימות. בשלב זה, מוטלת חובת ההוכחה על ההנהגה הפלשתינאית, במניעת הסתה וטרור ובראש ובראשונה בהכרתנו כעם יהודי בארץ ישראל.

ערך הציונות ויישוב הארץ

מדינת ישראל הינה מדינת העם היהודי וזכותו של כל יהודי להתיישב בכל רחבי ארץ ישראל.
בעיניי חשוב לחזק את ההתיישבות היהודית בנגב, בגליל, בירושלים הבירה וביהודה ושומרון.

עמדותיי אלה משתלבות עם עמידה איתנה בנושא ירושלים.
ירושלים היא בירתנו לנצח נצחים. במשך אלפי שנים יהודים בכל מקום בעולם התפללו לשלומה ושאפו להגיע אליה ולכן ירושלים צריכה להישאר מאוחדת.  כמובן שנקפיד להמשיך ולשמור על חופש הדת והמקומות הקדושים לכל הדתות, כפי אנחנו עושים עד היום.

פעילות בתחום המדיני-ביטחוני

ח"כ מירי רגב היא מהנשים הבודדות שהגיעו לדרגת תא"ל בצה"ל - הדרגה המקסימלית לנשים ומאחוריה ניסיון ביטחוני עשיר.  תא"ל במיל' רגב ליוותה במהלך שירותה הארוך תהליכים מהותיים ומורכבים במערכת הביטחון בפרט ובהיסטוריה הישראלית בכלל, בין השאר תכנית ההתנתקות ומלחמת לבנון השנייה. מעטים האנשים ובייחוד הנשים בישראל, שנחשפו לכל כך הרבה נושאים רגישים בתחום ביטחון המדינה.
ח"כ רגב מביאה איתה לפוליטיקה ידע נרחב והבנה בנושאים ביטחוניים רגישים, לצד עוצמה של אשת צבא לשעבר - אסרטיביות, נחישות ורקורד של עשייה.

ח"כ רגב היא חברה קבועה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת וחברה בוועדה לשירותים חשאיים.

טלפון בכנסת: 02-6753333 | e-Mail: mregev@knesset.gov.il

Simply-Smart.com